Затриманий в США канадський хакер зізнався в роботі на ФСБ

Затриманий в США канадський хакер зізнався в роботі на ФСБ

Опубликовано в Спорт
30.11.2017 00:00


Уродженець Казахстану з канадським паспортом хакер Карім Баратов, звинувачений в США в роботі на ФСБ, визнав свою провину.


Про це повідомляє американський Мін’юст, передає РБК.


«У рамках своєї заяви про визнання провини Баратов не тільки зізнався в тому, що здійснював хакерські атаки за дорученням своїх співучасників з ФСБ, але і зламав більше 11 тис. облікових записів електронної пошти за дорученням ФСБ і інших клієнтів в період з 2010 року до його арешту в березні 2017 року канадською владою», — йдеться в повідомленні відомства.


Свої послуги він рекламував через інтернет, розміщуючи оголошення на тіньових російськомовних веб-ресурсах, де хакери шукають роботу. Баратов також розповів, що доступ до акаунтів своїх жертв в основному отримував за допомогою фішингу, після чого висилав скриншот з даними користувачів замовникам, чекав оплати і потім передавав їм дані про логін та пароль користувачів.


Каріму Баратову 22 роки, він уродженець Казахстану, проте має канадське громадянство. У березні 2017 року хакер постав перед судом в місті Гамільтон, який знаходиться в годині їзди від Торонто, однак після цього його екстрадували в США. Справа Баратова зараз розглядає суд в Каліфорнії. Вирок йому можуть оголосити на слуханнях, призначених на 20 лютого 2018 року.


Міністерство юстиції США вважає, що Баратов працював на замовлення співробітників ФСБ Дмитра Докучаєва і його начальника Ігоря Сущина. Четвертим причетним до атаки на Yahoo! американські правоохоронці вважають хакера Олексія Білана, який входить до числа десяти найбільш розшукуваних в США кіберзлочинців.


Згідно із законом США Баратову загрожує до десяти років позбавлення волі і штраф в розмірі $ 250 тис. з відшкодуванням збитків. В даний час він утримується під вартою в Каліфорнії, без можливості звільнення під заставу.


«Аргумент»


Джерело статті: “http://argumentua.com/novosti/zatrimanii-v-ssha-kanadskii-khaker-z-znavsya-v-robot-na-fsb”

Последнее от

Другие материалы в этой категории: