Трамп на рік продовжив санкції проти Північної Кореї

Трамп на рік продовжив санкції проти Північної Кореї

Опубликовано в Политика
23.06.2018 11:13

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп ще на один рік продовжив дію санкцій, введених проти Корейської Народно-Демократичної Республіки, пославшись при цьому на все ще існуючий навколо КНДР "надзвичайний стан", повідомляє прес-служба Білого дому.

Президент США продовжив дію обмежень, введених Сполученими Штатами Америки у період між 2010 і 2017 роками.

Йдеться про збереження в силі численних обмежувальних заходів, які вводилися, у більшій величині, указами президента США Барака Обами у серпні 2010 року, квітні 2011 року, січні 2015 року, березні 2016 року, а також розпорядженням Трампа у вересні 2017 року.

Санкції передбачають обмеження на імпорт й заморожування активів.

"Існування й ризик поширення матеріалів, придатних для використання зброї на Корейському півострові, а також дії уряду Північної Кореї, як і раніше, становлять надзвичайну загрозу для національної безпеки, зовнішньої політики та економіки Сполучених Штатів", — заявили в Білому домі.

Термін дії поточних санкцій закінчувався 26 червня цього року, і Трамп постановив продовжити його ще на рік, посилаючись на те, що зберігається "режим надзвичайного положення щодо Північної Кореї".

Раніше президент США Дональд Трамп заявив лідеру КНДР Кім Чен Ину про свій намір зняти санкції проти Пхеньяну на тлі подальшого поліпшення відносин двох країн; за даними північнокорейського агентства ЦТАК, Трамп повідомив про намір зупинити на час доброзичливого діалогу між країнами дію введених санкцій проти КНДР на тлі подальшого поліпшення взаємин, а також запропонувати Північній Кореї гарантії безпеки у зв’язку з денуклеаризацией півострова.

12 червня в Сінгапурі відбулася історична зустріч президента США Дональда Трампа і лідера Північної Кореї Кім Чен Ина, за підсумками якої сторони підписали спільну декларацію про перезавантаження двосторонніх відносин і денуклеаризацію Корейського півострова. Крім того, США беруть на себе зобов’язання забезпечити безпеку КНДР. Тим не менш, санкції проти Кореї поки залишаються в силі.

Детальніше про саміт США і КНДР читайте в матеріалі: "Історичний саміт в Сінгапурі. Як пройшла зустріч Трампа і Кім Чен Ина і про що вони домовилися".


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/tramp-na-rik-prodovzhiv-sankciyi-proti-pivnichnoyi-koreyi-281403_.html”

Последнее от

Похожие материалы (по тегу)

Другие материалы в этой категории: