У ПАРЄ не знайшли голосів, щоб покарати корупціонерів і "друзів Азербайджану"

Опубликовано в Политика
26.04.2018 08:42

Комітет ПАРЄ з питань правил та процедур почав розгляд питання про санкції проти тих депутатів, які згадані в доповіді про корупцію в Асамблеї. Перше засідання відбулося в середу пізно ввечері, заявила в четвер доповідач Петра де Суттер, повідомляє "Європейська правда".

Вона не уточнила зміст прийнятих рішень, зазначивши, що слухання продовжаться на засіданні регламентного комітету в травні.

У той же час, джерела розповіли, що засідання комітету завершилося провалом — поки не вдалося домовитися про покарання одному з ключових підозрюваних.

Справи кількох головних фігурантів з числа діючих членів ПАРЄ — Педро Аграмунт, Жорді Шукла і голови групи ЄНП Чезара Кількома — комітет не розглядав. Депутати спробували прийняти рішення про покарання азербайджанського депутата-посередника Самеда Сеидова, але не дійшли згоди щодо того, як краще діяти.

Комітет повністю виправдав тих депутатів, які відмовлялися давати свідчення слідчій групі, в тому числі одіозного проросійського депутата Тіні Коксу (Нідерланди). Джерела свідчать, що за ним була найгарячіша дискусія, але більшість членів комітету вирішила їх не карати.

Єдиним, кого комітет зміг покарати, став австрієць Штефан Шеннах: депутати вирішили, що він допустив "незначного порушення". Цікаво, що Шеннах був також єдиним з фігурантів доповіді, який напевно не брав хабарі у Азербайджану. Навпаки — він, на думку слідчої групи, був дуже критичний щодо порушень азербайджанською владою демократичних принципів. Австрійця покарали за те, що він передав проект своєї доповіді про Азербайджан представникам критичної по відношенню до Баку неурядової організації, щоб отримати їх коментарі по даному документу.

Варто зауважити, що така співпраця з неурядовими організаціями є досить звичною для ПАРЄ, їх практикує більшість парламентаріїв і депутатів за це не карали.

Зауважимо, що комітет розглядав лише питання про індивідувальні санкції щодо депутатів. Дебати про загальну реакцію Асмблеї на корупційний скандал поки тривають.

Представники ПАРЄ стверджують, що їх хотіли підкупити повіями. Також, класичним подарунком азербайджанців була чорна ікра, вартість кілограма якої сягає кількох тисяч доларів.

Після скандалу з екс-головою ПАРЄ Педро Аграмунтом проблема корупції в ПАРЄ стала ще більш гостро. ПАРЄ та Комітет міністрів Ради Європи прийняли рішення про створення незалежної слідчої групи. До її складу увійшли колишній президент Європейського суду з прав людини Ніколас Братца, авторитетний французький суддя у відставці Жан-Луї Брурье і колишня суддя ЄСПЛ Елізабет Фура.


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/u-parye-ne-znayshli-golosiv-schob-pokarati-korupcioneriv-i-druziv-azerbaydzhanu-276325_.html”

Последнее от

Другие материалы в этой категории: