Що як Трамп зможе домовитися з Кім Чен Ином? - WP

Опубликовано в Политика
25.04.2018 20:18

В той час, як США готуються до історичної зустрічі між Дональдом Трампом і Кім Чен Ином, адміністрації американського президента і його міжнародним партнерам належить багато що зробити. Успішна зустріч, якщо вона відбудеться, буде лише початком тривалого і складного процесу. Викорінення ядерної загрози і досягнення стабільності і безпеки на Корейському півострові вамагає незвичайного мислення і кроків, які будуть ширшими ніж просто денуклеризація. Тому до успіху зустрічі американського президента з північнокорейським диктатором потрібно готуватися не менше, ніж до провалу.

Про це на сторінках Washington Post пишуть колишні сенатори США і члени ради директорів "Ініціативи щодо ядерної загрози" Сем Нанн і Річард Лугар.

Вони зауважують, що ставки високі. Корейський півострів — найбільш мілітаризований куточок світу. КНДР має ядерну зброю і ракети дальньої дії, які можуть уразити ціль в США, не кажучи вже про Південну Корею і Японію, які американські війська зобов’язані захищати. Весь світ зацікавлений у гарантіях безпеки від північнокорейської ядерної, хімічної і біологічної зброї, а також матеріалів, придатних для виготовлення зброї. У Пхеньяна також є тисячі артилерійських гармат, розгорнутих за 30 миль від Сеулу, що становить серйозну загрозу для південнокорейської столиці і її населення включно з американцями, які там живуть.

Навіть якщо президент США і диктатор КНДР домовляться, для досягнення безпеки і стабільності, а також скорочення катастрофічних ризиків на півострові будуть потрібні інтенсивні експертні переговори впродовж багатьох місяців чи може й навіть років. Це не можуть бути лише двосторонні американо-північнокорейські переговори. У них повинні брати участь Китай, Південна Корея, Японія і Росія. І на них повинні враховуватися питання регіональної безпеки і стурбованості всіх сторін включно з економічними і гуманітарними питаннями.

Успішні переговори вимагають, щоб усіх причетні сторони отримали вигоду від результатів. Це означає, що всі повинні чимось поступитися, щоб щось отримати. Економічний, військовий і дипломатичний тиск змусили Північну Корею сісти за стіл. Але щоб досягти успішної угоди, знадобиться і кнут, і пряник. У Вашингтоні оголосили, що будуть наполягати на демонтажі ядерного арсеналу в обмін на економічні вигоди. Північна Корея, вірогідно, буде наполягати на отриманні істотної економічної вигоди авансом.

"Чи можемо ми розробити інструменти, які будуть стимулювати демонтаж і перевірки паралельно з надходженням економічних вигод? Історія свідчить, що відповідь на це питання — так!" — пишуть автори.

Вони радять при розробці стратегії і інструментів для КНДР звернути увагу на досвід, отриманий на початку 90-х років після падіння СРСР.

"В 1991 році після розпаду Радянського Союзу, ми написали закон з надання технічної і фінансової допомоги за інвентаризацію, знищення і утилізацію ядерної і хімічної зброї, а також її носіїв у Росії, Білорусі, Казахстані і Україні. Це був "акт Нанна-Лугара про скорочення радянської ядерної загрози" від 1991 року, відомого також як Програма спільного зменшення загрози", — нагадують Нанн і Лугар.

Ця ініціатива також допомогла профінансувати продуктивну, мирну наукову роботу вчених, які працювали на військово-промисловий комплекс. Завдяки їй вдалося запобігти потраплянню наукового "ноу-хау" в руки третіх країн і недержавних акторів. США і Росія навчилися співпрацювати у питанні скорочення загроз, втілюючи програму з 1991 року до 2012-го.

"З цим цінним досвідом, якщо ми хочемо відновити співпрацю між Вашингтоном і Москвою, Північна Корея може стати хорошим місцем для початку", — вважають автори.

Раніше видання Washington Post писало, що приклад України, Лівії і Ірану не переконає КНДР відмовитись від ядерної зброї. Попри те, що Пхеньян оголосив про зупинку ядерних і ракетних випробувань, а також про закриття об’єктів, на яких проводилися ядерні тести, поки немає ознак того, що він відмовится від збереження вже існуючого ядерного арсеналу чи припинить виробляти ракети.

Довкола денуклеаризації Північної Кореї точиться чимало розмов та чуток. Так, президент Південної Кореї Мун Чже Ін зазначив, що Кім Чен Ин готовий до "повного ядерного роззброєння" навіть без виконання вимог провиведення американських військ із регіону, які попередньо висував.

А китайські видання писали, що лідер КНДР висунув дві умови для здійснення денуклеаризації: збереження політичної системи його країни і компенсації з американської сторони.


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/scho-yak-tramp-zmozhe-domovitisya-z-kim-chen-inom-wp-276244_.html”

Последнее от

Похожие материалы (по тегу)

Другие материалы в этой категории: