Українська православна церква в США підтримала прохання щодо автокефалії УПЦ КП

Опубликовано в Политика
25.04.2018 19:40

Постійна конференція єпископів Української православної церкви США підтримала прохання України до Вселенського патріарха Варфоломія щодо надання Томосу автокефалії Української православної церкви, повідомляється на сайті УПЦ США.

"Постійна Конференція Українських Православних Єпископів за межами України написала відповідного листа щодо підтримки дій, проведених Його Всесвятістю і Константинопольським Священним Синодом про можливе надання Томосу автокефалії Української Православної Церкви", — сказано в заяві.

УПЦ США була організована у 1919 році групою українців у Сполучених Штатах. В 1924 році її очолив єпископ Української автокефальної православної церкви (УАПЦ) Іван Теодорович. У 1995 р більша частина парафій відійшла під юрисдикцію Константинопольського патріархату, у 1998 році чотири парафії перейшли до УПЦ КП.

Нагадаймо, 22 квітня Святий і Священний Синод Вселенського патріархату прийняв звернення президента України Петра Порошенка та предстоятелів українських православних церков про надання автокефалії і прийняв "відповідні рішення".

19 квітня Верховна Рада схвалила звернення до патріарха Варфоломіяпро надання томосу про автокефалію православної церкви в Україні. Відмовилися підтримати звернення тільки колишні "регіонали" з фракції "Опоблок" та групи "Відродження".

17 квітня президент Петро Порошенко заявив про намір звернутися до архієпископа Константинополя, вселенського патріарха Варфоломія з закликом видати томос про єдину помісну Православну церкву в Україні.

Як свідчать дані опитування Соціологічної групи "Рейтинг", у липні 2017 року, більше третини (37%) українців підтримують створення єдиної помісної церкви, 18% — проти цієї ініціативи, 23% заявили, що їм або байдуже це питання, ще 23% не визначилися з відповіддю. Дві третини (65%) тих, хто підтримує ідею об’єднання, висловилися за створення єдиної помісної Церкви на базі УПЦ КП, 16% — за об’єднання на базі УГКЦ, 7% — УПЦ МП.

Детальніше про наслідки звернення президента Порошенка до Вселенського патріарха та перспективи створення Української помісної православної церкви читайте в матеріалі Катерини Щоткіної "Церкву єдності та боротьби протилежностей" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/ukrayinska-pravoslavna-cerkva-v-ssha-pidtrimala-prohannya-schodo-avtokefaliyi-upc-kp-276277_.html”

Последнее от

Похожие материалы (по тегу)

Другие материалы в этой категории: