Тіллерсон: я призначив Волкера, аби він концентрувався лише на роботі з Сурковим

Тіллерсон: я призначив Волкера, аби він концентрувався лише на роботі з Сурковим

Опубликовано в Политика
30.11.2017 00:00


Сполучені Штати і Європа стояли пліч-о-пліч з 2014-го року, відповідаючи на російську агресію скоординованою політикою санкцій«.


Про це заявив держсекретар США Рекс Тіллерсон, виступаючи з промовою в аналітичному центрі США Wilson Center, повідомляє Голос України.


В промові, що передувала візиту Тіллерсона до Європи, запланованому на наступний тиждень, очільник дипломатичної служби США наголосив на важливості зміцнення альянсів з Європою і приділив багато уваги Україні.


«Кожного дня в Україні вбивають людей, — наголосив Тіллерсон. — Цивільне населення вбивають. Спочатку ми хочемо це зупинити. По-перше — зберегти життя. А потім — почати працювати над процесом».


Прийнятним для США буде лише таке вирішення питання війни в Україні «за яким країна повністю збереже свою незалежність, суверенітет та територіальну цілісність», — заявив Тіллерсон.


"Війна в Україні, — сказав Тіллерсон, — залишається основною та тривалою перепоною до нормалізації відносин США та Росії«.​


Тіллерсон підкреслив, що «Сполучені Штати і Європа стояли пліч-о-пліч з 2014-го року, відповідаючи на російську агресію скоординованою політикою санкцій». Він наголосив, що санкції залишатимуться в силі, поки Росія не поверне назад дії, які до них призвели.


«Ми неодноразово закликали Росію почати шлях до миру, виконуючи свої зобов’язання відповідно до Мінських домовленостей», — сказав Тіллерсон.


«Як ви знаєте, я призначив спеціального представника, колишнього посла США в НАТО Курта Волкера, аби він концентрувався лише на роботі з його колегою, якого призначив Путін. Ми не хочемо маргіналізувати Нормандський формат, але ми працюємо разом з ними, шукаючи вихід з глухого кута. Ми працюємо над можливістю надіслати миротворчі сили в Україну».


Тіллерсон чітко зазначив підтримку США НАТО і відданість статті 5 Північноатлантичного договору.


«Текст статті 5 Договору звучить так: Сторони погоджуються, що збройна атака проти однієї чи більше (країн-членів НАТО — Г.А.) має вважатися атакою проти всіх них. В разі будь-якого нападу будь-кого на країну-члена НАТО автоматично задіюється стаття 5. Сполучені Штати будуть першими, хто дотримається взятих на себе зобов’язань», — запевнив Тіллерсон.


Водночас, говорячи про підтримку України, Тіллерсон наголосив на важливості проведення внутрішніх реформ.


«Майбутнє України також залежатиме від перемоги у внутрішній боротьбі — проведенні масштабних економічних, правових, соціальних реформ та реформ у сфері безпеки.


Ми закликаємо Україну продовжувати будувати сильні інституції, які користуються довірою, які зменшать, і, врешті-решт, подолають корупцію, посилити свою судову систему та досягти економічного процвітання для своїх громадян».


«Аргумент»


Джерело статті: “http://argumentua.com/novosti/t-llerson-ya-priznachiv-volkera-abi-v-n-kontsentruvavsya-lishe-na-robot-z-surkovim”

Последнее от

Другие материалы в этой категории: