НБУ пояснив, коли відновиться іпотечне кредитування

Опубликовано в Первая полоса
21.02.2020 17:58

Перший заступник глави НБУ Катерина Рожкова повідомила, що у 2020 році в Україні можуть відновити іпотечне кредитування.

Об этом сообщает Роспрес

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це вона розповіла в інтерв’ю виданню “Топ-100”.Loading...

За словами Рожкової, при цьому важливо не створити додаткових проблем, не дозволити з’явитися новим бульбашкам дисбалансів.

“Навіть у 2020 році у нас можливі прийнятні умови для того, щоб відновити повноцінне іпотечне кредитування. Ми як регулятор зробимо для цього все”, – сказала Рожкова.

Але при цьому важливо не створити додаткових проблем, не дозволити з’явитися дисбалансам.

За її словами, в Україні зберігається високий потенціал в економіці. “Нам потрібно створити такі умови, при яких банки будуть готові давати, а позичальники в змозі брати кредити. Сьогодні ми разом з банками та страховими компаніями думаємо про те, як створити умови для експортерів та імпортерів, щоб вони могли відчувати себе впевненіше і комфортніше. Тому я вірю в те, що цей рік буде переломним для країни, в хорошому сенсі цього слова”, – додала перший заступник глави НБУ.

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський повідомив, що до вересня 2020 року ставка по іпотечних кредитах в Україні може знизиться до 10% річних. Таким чином, ставки по іпотеці можуть впасти майже вдвічі. Зараз ставки по іпотечних кредитах коливаються в діапазоні 15-20%. Для порівняння: в Європі банки дають гроші на покупку нерухомості під 2-3% річних, а в Україні іпотечне житло “золоте” – з урахуванням страховки і комісій позичальник за 20 років виплачує суму, що майже вчетверо перевищує взятий кредит.

Додамо, що Національний банк України прогнозує зниження ставок за депозитами в 2020 році до 1% у валюті і нижче 10% у гривні.

Додайте «Народну Правду» в свої обрані джерела ⟶ Google News підписатися

Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2020/02/21/nbu-poyasniv-koli-vidnovitsya-ipotechne-kredituvannya/”

Последнее от

Похожие материалы (по тегу)

Другие материалы в этой категории: