За час війни на Донбасі загинуло понад 13 тис. осіб – представництво США в ОБСЄ

Опубликовано в Первая полоса
26.01.2020 07:28
Від початку війни на сході України загинуло щонайменше 13 тис. людей

Від початку війни на Донбасі загинуло 13 тис. осіб. Про це 23 січня повідомила пресслужба представництва США в ОБСЄ.

"Спроби Росії дестабілізувати свого суверенного сусіда призвели до загибелі понад 13 тис. українців і появи понад 1,5 млн внутрішніх переселенців. Для сотень тисяч людей, які залишилися на сході України, життя вже ніколи не буде колишнім", — ідеться в повідомленні.

Наголошують, що за минулий тиждень спеціальна моніторингова місія повідомила про більш ніж п’ять тисяч порушень режиму припинення вогню на Донбасі.

У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази.

Згідно з даними Міністерства соцполітики України, станом на 20 січня 2020 року налічують 1,4 млн переселенців із тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей і АР Крим.

9 грудня 2019 року в Парижі відбувся перший за три роки саміт лідерів "Нормандської четвірки" – України, Франції, Німеччини та Росії – стосовно врегулювання ситуації на Донбасі. Сторони серед іншого домовилися до кінця року погодити цілковите припинення вогню.

Глава МЗС України Вадим Пристайко повідомив, що учасники тристоронньої контактної групи під час перемовин 18 грудня не змогли погодити дату нового перемир’я і домовилися продовжити режим припинення вогню, оголошений у липні.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/war/-za-chas-vijni-na-donbasi-zaginulo-ponad-13-tisjach-osib-predstavnitstvo-ssha-v-obsje-1484035.html”

Последнее от

Похожие материалы (по тегу)

Другие материалы в этой категории: