Росія здавна демонструє дар красти чужі території й чужу історію – заступник глави МЗС України

Опубликовано в Первая полоса
25.01.2020 18:28
Боднар: Москва на чужій крові будувала свою імперію

Росія маніпулює історією, заявив заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар у статті для ZN.UA, оприлюдненій 25 січня.

"Україна впродовж останніх років пізнала на собі ціну російської пропаганди, маніпуляцій та агресії. Росія здавна демонструє хист красти не лише чужі території, а й чужу історію, як, наприклад, історію України-Руси. Приписувати собі чужі перемоги та перекладати на інших власну відповідальність за злочини – це класична схема, що її використовує Кремль для творення паралельної реальності, у якій російській еліті легше панувати й самостверджуватися", – написав дипломат.

За його словами, "історія дає нам багато прикладів того, як Москва розпалювала війни і на чужій крові лицемірно будувала свою імперію".

Боднар зазначив, що останнім часом Росія намагається посварити Україну та Польщу.

"Спроби Росії впродовж останніх років після початку російської агресії проти України – безпосередньо чи з допомогою своїх агентів впливу та різних маніпулятивних технологій – вбити "клин історії" у відносини між нашими народами провалилися й не дозволили їх розробникам досягти поставленої мети. І не досягнуть, якщо ми й надалі діятимемо спільно та довірливо. Однак сьогодні ми стали свідками нових спроб Росії маніпулювати історією, щоб цього разу вдарити у спину Польщі, посіяти зерно розбрату в Європі, вкотре спробувати показати себе в "білому світлі", – вважає дипломат.

Він заявив, що президент РФ Володимир "Путін і його поплічники розгорнули масштабну пропагандистську кампанію зі звинуваченням Польщі в антисемітизмі й відповідальності за початок Другої світової війни".

"На ці фальшиві закиди реакція української сторони має бути однозначна: ми солідарні з Польщею!" – написав Боднар.

19 грудня 2019 року Путін заявив, що на початку Другої світової війни війська СРСР увійшли на територію Польщі, коли польський уряд нібито втратив контроль над своїми збройними силами. 24 грудня російський лідер сказав, що архівні документи нібито свідчать про те, що Польща фактично вступила у змову з лідером нацистської Німеччини Адольфом Гітлером і проводила з ним перемовини. Путін стверджував, що тодішній посол Польщі в Німеччині Юзеф Липський нібито підтримав ідею Гітлера вислати євреїв із Польщі в Африку.

28 грудня російського посла Сергія Андрєєва викликали в міністерство закордонних справ Польщі, щоб висловити протест проти заяв Путіна.

29 грудня прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький звинуватив Путіна у брехні та заявив, що російський президент намагається в такий спосіб прикрити проблеми у своїй країні.

5 січня 2020 року президент Польщі Анджей Дуда, який мав їхати в Ізраїль на заходи, приурочені до 75-ї річниці визволення в’язнів концентраційного табору Аушвіц, відмовився від участі, тому що організатори не хотіли надавати йому слово. Серед запрошених на церемонію в Ізраїлі був і Путін.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-rosija-zdavna-demonstruje-dar-krasti-chuzhi-teritoriji-i-chuzhu-istoriju-zastupnik-golovi-mzs-ukrajini-1484311.html”

Последнее от

Похожие материалы (по тегу)

Другие материалы в этой категории: