У Росії заявили, що закон про середню освіту в Україні дискримінує російську мову

Опубликовано в Первая полоса
19.01.2020 09:07

МЗС РФ, оцінюючи прийняття в Україні закону про середню освіту, зазначило, що російська мова зазнає дискримінації. Про це йдеться в коментарі російського зовнішньодипломатичного відомства, пише 1NEWS, посилаючись на 112.ua.


“16 січня Верховна Рада України ухвалила закон “Про загальну середню освіту”. З жалем констатуємо, що, незважаючи на рекомендації Венеціанської комісії Ради Європи “забезпечити необхідний баланс” у мовній сфері та обіцянки київської влади їх виконати, насправді нічого не змінилося – російська мова в Україні продовжує зазнавати подвійної дискримінації”, – йдеться у заяві російського МЗС.


Російські дипломати вважають несправедливою норму, за якої після 5-го класу російськомовні діти повинні будуть проходити не менше 80% навчання державною мовою, тоді як для меншин, які говорять мовами країн Євросоюзу, час викладання українською буде збільшуватися поступово – з 20% до 60% до 9 класу.


МЗС РФ зазначає, що всупереч висновку Венеціанської комісії, при підготовці закону українська влада не проконсультувалася з представниками національностей, які проживають в Україні.


Мовну політику в сфері освіти російські дипломати назвали “насильницькою українізацією”.


Нагадаймо, Верховна Рада ухвалила у другому читанні і в цілому законопроект № 0901 про середню освіту.


Передбачається три моделі вивчення української мови в школах: для корінних народів України, які не проживають в мовному середовищі своєї мови і які не мають держави, яка б цю мову захищала і розвивала; для шкіл з навчанням мовою національних меншин, мови яких належать до мов ЄС; третя модель працюватиме для інших національних громад України, мова яких належить до однієї з українською мовної сім’ї і які проживають переважно в середовищі власної мови (російська мова).


Джерело статті: “https://1news.com.ua/svit/u-rosiyi-zayavyly-shho-zakon-pro-serednyu-osvitu-v-ukrayini-dyskryminuye-rosijsku-movu.html”

Последнее от

Похожие материалы (по тегу)

Другие материалы в этой категории: