Україна і Росія зможуть повернутися до питання зберігання російського газу в українських ПСГ – "Оператор газотранспортної системи України"

Опубликовано в Первая полоса
09.01.2020 14:56
Україна, Євросоюз і Росія внаслідок тристоронніх переговорів підписали новий п’ятирічний контракт на транзит газу з 1 січня 2020 року

Українська і російська сторони, можливо, з часом зможуть повернутися до питання зберігання Росією газу в українських підземних сховищах (ПСГ), заявив на брифінгу 9 січня голова компанії "Оператор газотранспортної системи України" Сергій Макогон, передає кореспондент "ГОРДОН".

"Сподіваюся, що у зв’язку з прогресом у відносинах із "Газпромом", можливо, ми повернемося і до питання співпраці у сфері зберігання газу в наших ПСГ. Тобто однозначно комерційний інтерес "Газпрому" до цих потужностей є, потрібно, відповідно, їх теж пропонувати. У нас конкурентний тариф, у нас уже зрозумілі умови роботи. Я думаю, що якщо всі політичні складники прибрати, то можна починати й у цьому напрямі теж", – сказав Макогон.

10-річний контракт між Україною та Росією щодо постачання і транзиту газу закінчився 31 грудня 2019 року. З осені 2015-го Україна не імпортує природного газу за контрактом із "Газпромом", закуповуючи газ на своєму західному кордоні.

Україна, Євросоюз і Росія внаслідок тристоронніх переговорів підписали новий п’ятирічний контракт на транзит газу з 1 січня 2020 року. Згідно з документом, мінімальні гарантовані обсяги прокачування в перший рік становитимуть 65 млрд м³ газу, а потім – по 40 млрд м³ протягом наступних чотирьох років.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/-ukrajina-i-rosija-zmozhut-povernutisja-do-pitannja-zberigannja-rosijskogo-gazu-v-ukrajinskih-psg-operator-gazotransportnoji-sistemi-ukrajini-1482198.html”

Последнее от

Похожие материалы (по тегу)

Другие материалы в этой категории: