Рада підтримала законопроєкт про відповідність діяльності НКРЕКП вимогам Конституції

Опубликовано в Первая полоса
05.12.2019 15:42
Законопроєкт підтримало 262 парламентарії

5 грудня Верховна Рада схвалила в першому читанні законопроєкт №2490-1, спрямований на приведення діяльності Нацкомісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), у відповідність до вимог Конституції України, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

Законопроєкт підтримало 262 парламентарії.

Документом запропоновано визначити НКРЕКП як постійно чинний центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом, який утворює Кабінет Міністрів України.

Заплановано врегулювати порядок призначення членів конкурсної комісії з відбору кандидатів на посади членів регулятора – за результатами відкритого конкурсу, без перевищення відповідними органами і посадовими особами своїх законних повноважень.

Також пропонують заборонити звільняти членів Нацкомісії у разі складення повноважень Кабміну перед новообраною Радою або відставки уряду.

14 червня Конституційний Суд за поданням 46 нардепів виніс рішення про неконституційність створення НКРЕКП. Згідно з документом, п’ятий президент України Петро Порошенко, який створив комісію власним указом, перевищив свої конституційні повноваження. Положення закону про діяльність НКРЕКП, що КСУ визнав неконституційними, втрачають чинність 31 грудня 2019 року.

Щоб врегулювати ситуацію, яка виникла через рішення КСУ до кінця 2019 року, необхідно внести зміни до Конституції, повідомив народний депутат від фракції "Слуга народу", голова комітету з питань енергетики та житлово-комунального господарства Андрій Герус.

НКРЕКП здійснює державне регулювання діяльності суб’єктів природних монополій в електроенергетиці, теплопостачанні, нафтогазовому комплексі, централізованому водопостачанні та водовідведенні, переробці і захороненні побутових відходів, а також забезпечує проведення цінової і тарифної політики у цих сферах.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-rada-pidtrimala-zakonoproekt-pro-vidpovidnist-dijalnosti-nkreku-vimogam-konstitutsiji-1478094.html”

Последнее от

Похожие материалы (по тегу)

Другие материалы в этой категории: