Підлеглі Горбатюка з управління спецрозслідувань ГПУ оскаржують звільнення в суді

Опубликовано в Первая полоса
12.11.2019 12:22

Троє звільнених працівників управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України просять суд поновити їх на посадах.


Джерело: пресслужба Окружного адміністративного суду міста Києва


Деталі: Зокрема, до суду звернулись заступник начальника управління спецрозслідувань ГПУ Юрій Безщасний, начальник третього слідчого відділу Андрій Демяненко та його заступник Роман Крупка. Відповідачем у позовах визначено Генеральну прокуратуру України.


Позивачі також просять суд стягнути з ГПУ заробіток за час вимушеного прогулу, витрати на правову допомогу та судовий збір.


Наразі вирішується питання про відкриття провадження в адміністративних справах.


Що було раніше: Із оскарженням свого звільнення до Окружного адміністративного суду Києва звернувся також колишній керівник управління спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк.


Передісторія:


  • 23 жовтня генпрокурор Руслан Рябошапка підписав наказ про звільнення керівника управління спеціальних розслідувань Сергія Горбатюка.
  • Горбатюк пов’язує своє звільнення з небажанням Генпрокуратури розслідувати справу про "злочинну організацію Віктора Януковича", оскільки зараз при владі є особи, які працювали в той час у Кабінеті міністрів. Йдеться про Андрія Богдана.
  • 21 жовтня було створено Департамент процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини, вчинені у зв’язку із масовими протестами у 2013 — 2014 роках, з функцією координації досудового розслідування у цих провадженнях.
  • Рябошапка ліквідував прокурорське управління організації та процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини спеціальної категорії.
  • Розслідування у провадженнях стосовно вказаних злочинів проводили 43 слідчих та прокурорів управління спеціальних розслідувань ГПУ. В той же час, згідно із законодавством України, органи прокуратури з 20 листопада втрачають право на досудове розслідування, і всі провадження після аудиту мають бути передані відповідним органам досудового розслідування.
  • Так, до НАБУ буде скеровано економічні епізоди кримінальних проваджень щодо оточення колишнього президента Віктора Януковича. Провадження, які стосуються розстрілів на Майдані та інших насильницьких злочинів, будуть передані до ДБР.


Джерело статті: “https://www.pravda.com.ua/news/2019/11/12/7231718/”

Последнее от

Похожие материалы (по тегу)

Другие материалы в этой категории: