Кожний четвертий росіянин вважає, що Росія - в оточенні ворогів з усіх боків

Опубликовано в Экономика
11.01.2018 00:00


Дві третини росіян вважають, що сьогодні у Росії є вороги, а майже кожний четвертий вважає, що країна оточена ворогами з усіх боків.


Про це свідчать результати опитування Левада-центру, пише РБК.


Головними ворогами респонденти називають США, Україну та Європу. 23% опитаних впевнені, що «наша країна оточена ворогами з усіх боків».


Левада-центр на початку грудня 2017 року провело опитування росіян про наявність у країни ворогів. 66% респондентів на питання, чи є у сьогоднішньої Росії вороги, відповіли ствердно, 21% заперечує їх наявність. Частка тих, хто вважає, що у Росії є вороги, виявилася мінімальною з 2012 року — тоді про це заявили 63% опитаних.


Рекордний результат за 23 роки досліджень з цього питання був зафіксований в 2014 році — тоді цю позицію поділяли 84% респондентів. На це час припала анексія Росією Українського Криму і агресія росіян щодо українського Донбасу.


Левада-центр також поставив відкрите питання, кого респонденти вважають ворогом країни (можна було дати кілька варіантів відповіді). Головними ворогами Росії були названі США (68%), Україна (29%) і Євросоюз (14%). Далі йдуть колишні республіки СРСР (10%), Польща (8%), Німеччина, НАТО і Англія (по 6%), прихильники фундаментального ісламу і забороненого в Росії «Ісламської держави» (5%). Держави Близького Сходу і «ті, хто сьогодні перебуває при владі / чиновники / уряд /« друзі [президента Росії Володимира] Путіна», отримали по 4%.


Згідно з опитуванням ВЦВГД, проведеного в червні 2017 року, небезпека військового нападу на Росію турбує 38% росіян. Потенційними джерелами агресії називають в першу чергу США (63% від тих, хто вважає, що загроза нападу існує) і Україна (31%). Далі в списку йдуть блок НАТО (7%), Китай (5%), Великобританія (4%), «Ісламська держава» (4%), а також Сирія (3%), Німеччина (3%) та інші країни.


23% респондентів вважають, що «країна оточена ворогами з усіх боків», 21% називають найнебезпечнішими ворогами Росії «прихованих, внутрішніх».


Опитування Левада-центру було проведено 1-5 грудня 2017 року серед 1,6 тис. осіб у віці від 18 років у 137 населених пунктах 48 регіонів Росії. Статистична похибка не перевищує 3,4%.


«Аргумент»


Джерело статті: “http://argumentua.com/novosti/kozhnii-chetvertii-ros-yanin-vvazha-shcho-ros-ya-v-otochenn-vorog-v-z-us-kh-bok-v”

Последнее от

Другие материалы в этой категории: